Zakończenie projektu Botanicy dla Krakowian - podsumowanie wideo

W listopadzie zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego „Botanicy dla Krakowian”. Było nam bardzo miło gościć Państwa w naszych murach na wykładach i warsztatach i spotykać się z Państwem w ramach plenerowych spacerów botanicznych.

Mieliśmy okazję zaprezentować Państwu przynajmniej niektóre spośród zagadnień, które leżą w kręgu zainteresowań pracowników naszego Instytutu. Mamy nadzieję, że zaprezentowane tematy zainteresowały Państwa. Nasze spotkania utwierdziły w przekonaniu, że botanika jest nowoczesną, otwartą na nowe zdobycze i rozwój dziedziną ludzkiego poznania. Spotkania z Państwem stały się źródłem inspiracji i ważnym miejscem wymiany myśli nt. naukowych i aplikacyjnych zastosowań wiedzy botanicznej.

Na wystawie plenerowej z dumą zaprezentowaliśmy nasze kolekcje naukowe, obejmujące ok. 1,5 obiektów pochodzących ze wszystkich obszarów geograficznych Ziemi i gromadzonych w sposób systematyczny co najmniej od połowy XIX w. Kolekcje te stanowią ogromny zasób cennych informacji naukowych, ale oprócz znaczenia poznawczego stanowią cenne dziedzictwo kilku pokoleń badaczy. Ich potencjał jest ciągle jeszcze niedoceniany i nie w pełni wykorzystany.

Mamy nadzieję, że nawiązane z Państwem kontakty, oparte o wspólne zainteresowania, zaowocują współpracą i działaniami w dążeniu do zachowania unikalnego dziedzictwa przyrodniczego Krakowa. Jesteśmy otwarci na podtrzymywanie kontaktów i współpracy z Państwem, w zakresie propagowania zainteresowań przyrodniczych i postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Liczymy na dalszy kontakt i pozostajemy otwarci na indywidualne kontakty z Państwem, staże i praktyki, działania w zakresie wolontariatu oraz zorganizowane wizyty grup młodzieży szkolnej. Zachowana zostanie także strona internetowa projektu; będzie ona sukcesywnie uzupełniana o nowe informacje. Zachęcamy do jej odwiedzania.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu ukazującego nasze wspólne spotkania w projekcie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Na naszym blogu znajdują się również cząstkowe posty wraz z dokumentacją fotograficzną podsumowujące nasz cały projekt: wiosna 2023, jesień 2023 oraz cały rok 2024.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach w ramach projektu!!!

Kontakt

Więcej informacji o wydarzeniach oraz najnowsze aktualności znajdziesz na naszym Facebooku

Projekt tworzony przez pracowników

Narodowej Kolekcji Bioróżnorodności
Instytut Botaniki im. W. Szafera
Polskiej Akademii Nauk
ul. Lubicz 46, 31-512 Kraków

Skontaktuj się z nami

12 424 17 76

nkb@botany.pl